PITE

V MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA – SCENA JUTRA – PITE PARTNEREM WSPIERAJĄCYM

W dniach 29-30 marca 2023 roku w Teatrze Wielkim – Opera Narodowa w Warszawie, odbędzie się  V Międzynarodowa Konferencja – Scena Jutra pod hasłem Ludzie Sceny – kreatorzy jutra…

To święto ludzi związanych ze sceną oraz nowymi technologiami. To także okazja do nawiązania nowych kontaktów oraz poznania wielu inspirujących rozwiązań scenicznych.

Najbliższa edycja potrwa dwa dni, podczas których uczestnicy wysłuchają licznych wystąpień odbywających się na dwóch scenach – Inspiracje oraz Dyskusje. Wśród tematów podejmowanych w czasie Konferencji pojawią się między innymi: ekologia, edukacja, bezpieczeństwo oraz innowacje.

W najbliższej edycji dużo czasu poświęcimy też ludziom – innowatorom, którzy tworzą współczesną scenę i wyznaczają trendy dla sceny jutra. Doceniając ich pracę po raz pierwszy uhonorujemy ludzi sceny Statuetkami Sceny Jutra, które zostaną wręczone podczas wieczornej gali 29 marca 2023.

Scena Inspiracje to miejsce i czas dla osób szukających inspiracji, ale również rozwiązań, które mogłyby zastosować w swojej pracy. Tutaj spotkacie osobistości świata sceny, które realnie wpływają na kształt jaki ma ona teraz i będzie miała w przyszłości.

Z kolei na Scenie Dyskusje po raz kolejny spotkają się ze sobą przedstawiciele różnych zawodów związanych ze sceną oraz artyści, po to by dyskutować na najbardziej aktualne tematy. W podzielonym na bloki tematyczne harmonogramie, każdy będzie miał możliwość posłuchania jak zmienił się rynek sceniczny w ostatnim czasie oraz w którym kierunku będzie zmierzać przez najbliższe lata…

Jednym z prelegentów 29 marca o godzinie 10:00 w Scenie Dyskusje będzie Krzysztof Polesiński, Przewodniczący Rady Nadzorczej PITE a temat wykładu, to: Barometr Sceny Jutra. Trendy, wyzwania, nastroje

  • Jedna scena, wiele odsłon. Festiwale, przedstawienia, eventy biznesowe, formaty telewizyjne – jak zmieniła się scena, branża sceniczna?
  • W jaki sposób przenikają się różne światy sceny, co w nowej rzeczywistości dają odbiorcy? Jakie funkcje z perspektywy różnych grup odbiorców pełni?
  • Wyzwania, z jakimi mierzą się twórcy – jak jest dziś? Trendy, które znacząco wpływają na środowisko sceny – gdzie będziemy jutro?

Poza tym:

Obie sceny połączone będą przestrzenią networkingową gdzie uczestnicy będą mogli swobodnie spotykać się by nawiązywać kontakty i podtrzymywać już istniejące relacje…

Tam swoje stoiska informacyjne będą mieli też przedstawiciele dystrybutorów i producentów sprzętu scenicznego, a także przedstawiciele uczelni i stowarzyszeń.

Konferencja Scena Jutra 2023 to wydarzenie, którego celem jest:

edukowanie
inspirowanie
nawiązywanie kontaktów
budowanie świadomości nadchodzących trendów
pokazywanie nowych możliwości technicznych
tworzenie wspólnego technicznego języka w celu swobodnej komunikacji

ADRESACI KONFERENCJI

V Międzynarodowa Konferencja Scena Jutra, kierowana jest do:

❖Artystów poszukujących nowych form wyrazu oraz dostawców techniki
❖Samorządowców zajmujących się kulturą i infrastrukturą
❖Firm pragnących promować swoją działalność poprzez sponsoring wydarzeń scenicznych ❖Dyrektorów, dyrektorów technicznych i pracowników technicznych teatrów, domów kultury ❖Zarządców i pracowników technicznych centrów kongresowych, hal widowiskowych i

sportowych.
❖Realizatorów dźwięku, światła i multimediów
❖ Właścicieli i pracowników technicznych firm – dostawców techniki scenicznej ❖Organizatorów i producentów wydarzeń, koncertów i festiwali
❖Reżyserów, scenografów, artystów i aktorów zainteresowanych nowymi środkami wyrazu ❖Pracowników agencji eventowych,
❖Pracowników działów marketingu korporacji, które działania promocyjne i wizerunkowe

chcą wiązać ze sceną lub potrzebują inspiracji oraz rozwiązań technicznych do własnych działań scenicznych na żywo lub online.

PITE jest partnerem wspierającym to bardzo ciekawe wydarzenie.

Zapraszamy!