PITE

PODSUMOWANIE TARGÓW W KRAKOWIE

W dniach 15-16 lutego w Krakowie odbyły się targi pod nazwą Show Makers European Forum

Kilka miesięcy wcześniej przed planowanym wydarzeniem, organizatorzy targów zwrócili się do Polskiej Izby techniki Estradowej z propozycją nawiązania współpracy.

Po ustaleniu warunków, PITE zostało zaproszone do roli Partnera targów. Merytorycznie wielokrotnie służyliśmy pomocą, 16 lutego – drugiego dnia targów poprowadziliśmy panel dyskusyjny, związany z tematyką SMEF. Po analizie tematyki zaplanowanych wykładów i warsztatów, zdecydowaliśmy, że chcemy porozmawiać o praktycznych aspektach w temacie riggingu – tego jak jest w tej naszej Polsce i z jakimi borykamy się problemami. Aby lepiej przygotować się do rozmów, stworzyliśmy ankietę dla członków PITE (i nie tylko). Do udziału w panelu, PITE zaprosiło gości specjalistów z Izby – Konrada Popiela i prezesa Bolesława Scholla, ale również z organizacji OISTAT – Kazimierza Rawskiego i Radosława Mikołajczyka

Ci, którzy byli tam z nami, przyznają pewnie rację, że przeprowadzony panel trzymał – dzięki wiedzy specjalistów, wysoki poziom.  Brak miejsc i zmiana Sali na większą tym bardziej nas cieszyły =))

To również utwierdziło nas w przekonaniu, że kolejną rzeczą, którą Izba powinna się zająć jest poszerzanie wiedzy i jej systematyzowanie. Niestety nie wszyscy jesteśmy świadomi jakie przepisy nas obowiązują, jak je właściwie odczytywać i praktykować. Panel trwał tylko godzinę, wiemy że potrzebowaliśmy dużo więcej czasu na to, by omówić w całości chociaż niektóre z nich. Wiele zagadnień pozostało nawet nie dotkniętych a zdajemy sobie sprawę, że potrzebujecie informacji.

Jesteśmy przekonani, że nasza IZBA, dzięki tym, którzy są w branży od wielu lat, powinna edukować młode pokolenia. Powinniśmy wyjaśniać te najbardziej niezrozumiałe, nieznane aspekty naszej pracy, które okazują się najczęściej tymi najważniejszymi, decydującymi o to by nasza praca wykonywana była bezpiecznie i zgodnie z prawem.

Planujemy dla firm zrzeszonych w PITE stworzyć miejsce do wspólnych rozmów i dyskusji, miejsce do przekazywania wiedzy, dzięki której będziecie mieć pełne wsparcie w swoich działaniach.

Dziękujemy naszym ekspertom za znalezienie czasu na pojawienie się w Krakowie i podzielenie się swoją wiedzą i niezwykłym doświadczeniem.