PITE

PITE NA SHOW MAKERS EUROPEAN FORUM W KRAKOWIE

W dniu 16 lutego 2023, godzina 11:15-12:15 w Krakowie na targach EXPO – Show Makers European Forum przedstawiciele Polskiej Izby Techniki Estradowej:

Bolesław Scholl

Konrad Popiel,

oraz:

Radosław Mikołajczyk

Kazimierz Rawski (OISTAT)

przeprowadzą panel dyskusyjny w temacie:

 

Bezpieczna eksploatacja konstrukcji scenicznych. Q&A  – Co trapi branżę w kontekście wciągników, zawiesi, konstrukcji i ich planowania, montażu, obliczeń i nie tylko”

 

Problematyka konstrukcji scenicznych, która jest tematem przewodnim targów SMEF w Krakowie jest nam wszystkim znana i bliska z racji wykonywanych zawodów, prowadzonych działalności. Bardzo chcielibyśmy, abyście w swoich napiętych kalendarzach (co nas bardzo cieszy!) znaleźli chwilę i spotkali się z nami w Krakowie. Spróbujemy zastanowić się nad tym z jakimi problemami musimy się mierzyć dziś i nie od dziś. Czy można te problemy jakoś rozwiązać. W jaki sposób się nad nimi pochylić i czy wspólnie możemy zadziałać?

Co nas czeka w nadchodzącym sezonie, jakie będą zmiany w prawie, normach jak się do nich przygotować?  Czy zostaniemy zaskoczeni nowymi wymogami? Czy możemy je przewidzieć? Porozmawiamy o zapisach w BHP, które dotyczą bardzo ważnych kwestii – bezpieczeństwa naszego i naszych współpracowników. Z jakimi nieprawidłowościami spotykamy się podczas realizacji naszych zleceń, za co i w jakim stopniu jesteśmy odpowiedzialni, jakie konsekwencje możemy ponieść w związku z ignorancją lub nieznajomością przepisów.

Chcemy otwarcie powiedzieć o tym jak teoria miesza się z praktyką i czy te mieszanki wychodzą nam na zdrowie.

 

W najbliższych dniach przygotujemy dla Was ankietę, w której zapytamy o najważniejsze problemy branży. Bardzo ważne jest, abyście się w tym temacie wypowiedzieli, ponieważ odpowiedzi pozwolą nam rzetelniej przygotować się do planowanej prelekcji.

 

Ponadto w programie targów:

 

 Warsztaty:

– Organizacja riggingu

– Fizyka podwieszeń

 

Wykłady:

– Projektowanie konstrukcji i bezpieczne użytkowanie scen zewnętrznych 

– Czy istnieją zasady obliczeń obciążeń wiatrem?

– Konstrukcje ekranów LED w instalacjach tymczasowych 

– Pragmatyka wykorzystania transportu bliskiego w pracy na scenie w kontekście polskiego prawa 

– Systemy dachowe dla scen zewnętrznych od pierwszego życzenia do twardej rzeczywistości 

– Kryzys energetyczny wyzwania dla branży oświetleniowej i wideo oraz możliwe strategie radzenia   sobie z nimi 

 

Dodatkowo pokazy sprzętu, możliwość porozmawiania z producentami, dystrybutorami sprzętów, z którymi na co dzień mamy do czynienia.

 

 

Szczegółowe informacje o wykładach, prelegentach i wystawcach możecie znaleźć na oficjalnej stronie SMEF: https://smef.com.pl/pl

 

KRAKÓW 15-16.02.2023  – SHOW MAKERS EUROPEAN FORUM

Serdecznie zapraszamy, bądźcie tam razem z nami!